İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2021 Kayıtları ve Çevrimiçi Sınav Duyurusu

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen "Temel Fikirlerden Temel Bilimlere" Projesi kapsamında ilimize bağlı resmi-özel ortaokul ve liselerde hazırlık, 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıflarda eğitim gören öğrencilere yönelik Bilgisayar, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji alanında İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2021 yarışmasına ön kayıt yaptıran öğrencilerimizin resmî kayıtları yapılmıştır.

İSBO 2021 Çevrimiçi Sınavına kayıtları yapılan öğrencilerimize çevrimiçi sınava girişlerinde ve sınav sonuçlarını görmede kullanacakları şifre yarışmaya ön kayıt sırasında verdikleri cep telefonuna kısa mesaj (SMS) olarak gönderilmiştir.

Pandemi nedeniyle sadece yatılı olan öğrencilerimiz Okulumuzda belirtilen yerlerde sınava gireceklerdir. Gündüzlü ve hafta sonu evci iznine çıkacak öğrencilerimiz ise bulundukları yerlerde sınava gireceklerdir. Bilgisayar sınavı ara tatil dönemine denk geldiği için öğrencilerimiz sınav tarihinde bulundukları yerde çevrimiçi sınava gireceklerdir.

Çevrimiçi sınav linki, sınav tarihi ve başlama saati ile sınav giriş yerleri aşağıda belirtilmiş olup, sınavlar belirtilen tarihlerde, belirtilen yerlerde ve tam saatinde başlayacaktır.

Öğrenciler yarışmaya belirtilen sınav tarihi ve saatinde TC Kimlik Numarası ve yarışma kodu ile http://istmem.meb.gov.tr/isbo/ adresinden giriş yaparak katılacaklardır.

Çevrimiçi sınav sonuçları ise 10 Aralık 2021 Cuma 17.00’da açıklanacaktır. 

İSBO 2021 Yarışma sınavına katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

İSBO 2021 Sınav uygulama takvimi ise çevrimiçi sınavların sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek ve her branştan çevrimiçi sınav sonuçlarına göre belli sayıda öğrenci bu sınava davet edilecektir.

Olimpiyat Dalı

Çevrimiçi Sınav Tarihi

Sınav Başlama Saati

Çevrimiçi Sınav Yeri

Matematik

06 Kasım 2021 Cumartesi

Saat 10.00

BT Sınıfı

Bilgisayar

14 Kasım 2021 Pazar

Saat 10.00

Herkes Evinde

Fizik

27 Kasım 2021 Cumartesi

Saat 10.00

BT Sınıfı

Kimya

27 Kasım 2021 Cumartesi

Saat 10.00

BT Sınıfı

Biyoloji

27 Kasım 2021 Cumartesi

Saat 10.00

BT Sınıfı


Okulumuzda belirtilen yerde çevrimiçi sınava girecek yatılı öğrencilerimize Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Bilge Bey sınav öncesinde ve sınav sırasında teknik destek vereceklerdir.

İSBO 2021 Şartname

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/sartname

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/assets/dosyalar/isbo_2021_sartname.pdf

Sıkça Sorulan Sorular ve Sınav Takvimi

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/sss-takvim

İSBO Çıkmış Sorular

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/lise