2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 9. 10. 11. ve 12. Sınıflar için Pansiyon Ön Kayıt Duyurusu

Genel Bilgilendirme

Galatasaray Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Pansiyon Ön Başvuru Kayıtları 14.06.2021 – 30.06.2021 tarihleri arasında  yapılacaktır. 

İlgili sınıflar yukarıda belirtilen tarihler arasında  sadece  ÖN BAŞVURU  formunu  taratarak gsl.pansiyon@gmail.com adresine veya aşağıda belirtilen faks numarasına göndereceklerdir. 

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı  Pansiyon  yerleştirme için ; Sadece İl dışı  öğrenci kabul edilecek olup, İl dışı  yeterli  sayı olmazsa  Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Yatılılık, Bursluluk ve Okul Pansiyon Yönetmeliğinde  belirtildiği gibi uzaktan yakına şeklinde  İl içi  öğrenci kabul edilecektir. 

Yatakhane yerleştirmeleri  idaremizce yapılacaktır ve  kesinlikle yer değiştirme olmayacaktır. Yatılılığa kabul edilen ve yatılı kalmak istemeyen öğrenciler idaremize yatılı isteğinden vazgeçtiğine dair dilekçe göndermeleri  gerekmektedir. 

Yatılılık Ön başvuru için İstenen Belgeler : ( Milli Eğitim Bakanlığının belirleyeceği kayıt tarihlerine göre okul Web sayfasından bilgi verilecektir.)

Ön başvuru formu ve diğer istenen evrakların asılları  ise kargo veya posta ile Müdürlüğümüze belirtilen tarihler arasında gönderilmesi gerekmektedir. 

Yatılılık Belgeleri

1-Yatılılık Ön Başvuru Formu (İndirmek için buraya tıklayınız.)

2-a) Öğrencinin Pansiyonda Kalmasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığına dair, Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden, Üniversite Hastanelerinden veya Tam Teşekküllü Özel Hastanelerden; Dahiliye, Göğüs Hastalıkları ve Psikiyatri Bölümlerinden onaylı Sağlık Raporu (Aslı) (“PANSİYONDA KALMASINDA SAKINCA YOKTUR” ibareli rapor)(Eğitim öğretim yılı başladığında elden teslim edilecektir.) 

b) Aşı Karnesi (e-devlet),

c) Okul spor takımlarında görev almak isteyen öğrenciler için “Spor Yapabilir Raporu”, (Aile Hekimi)

3-“İkametgah adresli Aile Vukuatlı Nüfus Örneği” (e-devlet) , 

4-Öğrenci, Veli ve İstanbul Velisi Kimlik fotokopileri

5-Anne – Babanın çalıştıkları işyerlerinden, çalıştıklarına dair onaylı “Kurum Belgesi”, emekli ise SGK’ dan onaylı “ Emekli Belgesi”, çalışmayan veliler için “İşsizlik Belgesi”,  Anne - Baba ayrı ise öğrencinin velayetini gösteren mahkeme kararı belgesi,

6-Üç Adet güncel vesikalık fotoğraf. 


Pansiyon İletişim 

E-Posta : gsl.pansiyon@gmail.com
Faks.: 0212 252 17 51
Mobil Telefon : 0533 657 12 33
Okul Telefonu : 0212 249 11 00- 130/125