TANGO KULÜBÜ

  • tango.JPG 
  • tango001.JPG 
  • tango002.JPG

Galatasaray Lisesi tango kulübü 9 yıldır aktif bir şekilde çalışmaktadır. Kulüp çalışmaları müzik ve profesyonel eğitmenlerimizin eşliğinde haftada iki gün ( Pazartesi - Çarşamba ) olmak üzere yapılmaktadır. Yeni başlayanlar için çalışmalarımız çarşamba günüdür. Başlangıç eğitimini tamamlamış olan kulüp üyeleri pazartesi günleri çalışmalarını yapmaktadırlar.

Öncelikli olarak kulübümüzün ilk amacı "Arjantin Tango" formunu kulüp üyelerine oturtmak ve bu aldıkları temel eğitimlerle ilerleyen zamanlarda gerek kendi şahsi çalışmaları gerekse kulüp çalışmalarıyla danslarını ilerletmektir. Ayrıca liseden mezun olmadan önce en azından bir dans çeşidini öğrenerek kişisel meziyetlerini geliştirmektir. 

Ayrıca kulübümüz sene içerisinde pek çok dans yarışmasına katılmaktadır. Bunların dışında öncelikli olarak Galatasaray Lisesi Kültür ve Sanat Festivali ve pek çok lise ya da üniversite organizasyonunda yer alarak bu meziyetlerini başka insanlarla paylaşmaktadırlar. Son olarak senede iki defa düzenlediğimiz Sultani Milonga (Dans Gecesi) geceleriyle kulüp çalışmalarımız eğlenceli ve samimi bir ortamda okul öğrencileriyle paylaşılmaktadır.