SATRANÇ KULÜBÜ

  • satranc.jpg

         Galatasaray Lisesi’nin en köklü kulüplerinden biri olan satranç kulübü çalışmalarına aktif bir şekilde devam etmektedir .Son iki yıl içerisinde yeni bir görünüm kazanmaya başlayan ve yeni amaçlar edinen kulüp, her hafta çarşamba günü 15:30-17:30 arasında toplanmaktadır. Ancak satranç gibi tecrübe, çalışma ve azim gerektiren bir sporda ilerleyebilmek için  bu kısa çalışma süresi yeterli olamayacağı için kulubümüz belirlediği diğer günlerde de çalışmalarına devam etmektedir.Bu çalışmalar kulüp üyelerinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

          Kulübümüzün öncelikli amacı her Galatasaraylının satranç oyunu hakkında bilgi edinmesi ve bu yolda kendini geliştirmesidir.Bu amaç doğrultusunda her sene başında kulübümüze katılmak isteyen öğrenciler için toplantı düzenlenmektedir.Ayrıca sene içerisinde de çalışmalarımızı daha iyi bir seviyeye getirmek amacıyla özeleştiri nitelikli toplantılar yapılarak kulübün çalışmasına hız kazandırılmaktadır.

          Kulübümüzün bir diğer amacı ise okulumuzu diğer liseler arasında temsil etmek ve başarılara ulaştırmaktır.Bu bağlamda kulübümüz satranç turnuvalarını takip etmek için kulüp içerisinde bir komisyon kurmuştur.Bu komisyon sayesinde kulübümüz her turnuva hakkında bilgi sahibi olmakta ve bu turnuvaların çoğuna katılmaktadır.

         Çalışmalarına bir satranç eğitmeni eşliğinde devam eden satranç kulübü günden güne gelişmekte ve bu gelişim hızını her sene ileri seviyelere taşımaktadır.