İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2021 Yarışma Başvurusu

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen "Temel Fikirlerden Temel Bilimlere" Projesi kapsamında ilimize bağlı resmi-özel ortaokul ve liselerde hazırlık, 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıflarda eğitim gören öğrencilere yönelik Bilgisayar, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji alanında İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2021 yarışması yapılacaktır. İSBO sınavları ücretsizdir.


İSBO 2021 Şartname

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/sartname

https://istmem.meb.gov.tr/isbo/assets/dosyalar/isb...

Yarışmaya katılacak öğrencilerin kayıtları sadece Okul Yönetimi tarafından yapılacağından şartnameyi okuduktan sonra yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimizden 01 Kasım 2021 Pazartesi Saat 23.59’a kadar aşağıdaki linkten ön başvuru alınacaktır. 

https://danisman.bilgebey.com/RegisterIsbo2021.asp...

Ön başvuru yapan öğrencilerimizin yarışmaya resmî başvuru kayıtları 02-05 Kasım 2021 tarihleri arasında Okul Müdürlüğümüz tarafından https://istmem.meb.gov.tr/isbo/kurum-girisi adresinden yapılacak ve çevrimiçi yapılacak yarışmaya katılacak öğrencilerimize giriş kodları kısa mesaj (SMS) olarak gönderilecektir.

Bilgi, destek, rehberlik ve danışmanlık için Bilgi İşlem Merkezimizden BT Rehber Öğretmeni Bilge Bey veya Müdür Yardımcısı Sabriye Hanım’a ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Sınav Takvimi
https://istmem.meb.gov.tr/isbo/sss-takvim

İSBO Çıkmış Sorular
https://istmem.meb.gov.tr/isbo/lise